Home.png, 5,6kB Star.png, 5,4kB Mail.png, 5,4kB Search.png, 6,1kB facebook.png, 3,0kB

 

ANKYLOZUJÍCÍ SPONDYLITIDA :recenze metody léčby

www.ankylosingspondylitiscenter.com
Laický preklad: Jana Imrýšková

Léčba ankylozující spondylitidyas,..jpg, 30kB zahrnuje změkčení bolesti a ztuhlosti, snížení zánětu, prevence komplikací a zachování schopnosti vykonávat každodenní aktivity. Včasná diagnóza a okamžitá léčba může pomoci zmírnit bolest, ztuhlost, zánět a brání deformaci.

Proberte se svým lékařem, jejichž léčba je většinou na vás vztahují. Doporučuje se také konzultace revmatolog potvrdit diagnózu nebo provést léčebný program. Váš lékař se může zapojit do středně případů onemocnění. Ty mohou být také zaslány revmatologa, ortopeda nebo psycholog.

Počáteční akce
V počátečních fázích léčby ankylozující spondylitidy patří:

 • . Vzdělání, že jste byli připraveni následků progrese onemocnění a byli schopni minimalizovat nové komplikace.

 • . Klimatizace cvičení k udržení mobility a kontroly bolesti. Lidé, kteří se pravidelně účastní alespoň méně cítí bolest a ztuhlost, ve srovnání s méně aktivními jedinci.
 • . NSA (NSPVP), používané ke zmírnění bolesti, ztuhlosti a snížení zánětu. Promluvte si se svým lékařem o možnosti NSPVP s ankylozující spondylitidou, a o dávce a frekvenci užívání těchto drog.
 • . Fyzioterapie - udržuje vhodnou biomechaniky těla a dechová cvičení na zlepšení funkce plic. Fyzioterapeut vás také naučí jak provádět teplé a studené zábaly na snížení bolesti a ztuhlosti. Termální postup má relaxační účinek a změkčuje bolest, a použití za studena snižuje zánět.
 • . Pomocná zařízení, jako je rákos (třtina) nebo chodítka jsou nápomocny k udržení tělesné aktivity, omezení stresu na klouby.
 • . Alternativní terapie, jako je jóga a akupunktury napomáhají ke snížení bolesti a zlepšení obecné pohody.
 • Následné ošetření
  Je-li počáteční léčba zmírnění symptomů ankylozující spondylitidy nedostatečná, a váš stav se zhorší, můžete pokračovat v léčbě pomocí těchto metod:

 • . Klimatizace cvičení. u pacientů s ankylozující spondylartritidou také užitečné zařadit chůzi a plavání. Někteří lidé se i nadále angažují ve sportu. Proberte se svým lékařem nebo fyzioterapeutem, jaké typy fyzické aktivity budou pro vás nejlepší.
 • . Léčivé přípravky. Chcete-li snížit bolest a zánět, lékaři většinou předepisují Non-steroidní anti-pobuřující drogy (NSPVP). .
  • . Kortikosteroidy, jako jsou hormony produkované v těle, pomáhají snížit zánět. Intra-kloubní injekce kortikosteroidů může být účinná při odstraňování bolesti a ztuhlosti v kloubech.
  • . Základní léky, které modifikují průběh onemocnění (BPRP) můžou snížit bolest v kloubech, s výjimkou kloubů páteře a pánve. Nejvíce důkladně studovaný BPRP, který se používá u ankylozující spondylitidy - sulfasalazin, kombinace aspirinu a antibiotik, se podává ústně. To je také často používán u revmatoidní artritidy. Pro některé lidi, účinnější lék methotrexát, uklidňující bolesti v kloubech, s výjimkou klouby páteře.
  • . Biologickými činiteli nebo anti-TNF-alfa protilátky snižují zánět tím, že inhibuje syntézu speciální protein, který blokuje tumor nekrotizující faktor (TNF), který způsobuje zánět.
 • . Fyzioterapie - udržuje vhodnou biomechaniku těla a dechová cvičení ke zvýšení objemu plic.
 • Váš lékař Vám určí vhodnou léčbu v rozsahu komplikací u ankylozující spondylitidy . Například pro zpracování Irita mohou být předepsány léky které pomohou omezit zánět, jako jsou kortikosteroidy, nebo oční kapky, což způsobuje rozšíření zornice.

  Metody léčby v těžkých případech
  U těžkého poškození kloubů v důsledku ankylozující spondylitidy může pomoci chirurgický zákrok. Typická je operace kyčle. Operace kde se nahradí klouby páteře u pacientů s ankylozující spondylartritidou se dělá jen velmi zřídka. V případě oslabení dvou krčních obratlů a známcích tlaku na míchu, jako je necitlivost a slabost v rukou,k operaci spojení dvou obratlů. V extrémních a velmi vzácných případech se provádí operace, k vyrovnání vážně zakřivené páteře, ale tato operace je riskantní a ne vždy se podaří obnovit motoriku.

  Léčba ankylozující spondylitidy - chronické onemocnění , může být doplněna Non-tradiční metody terapie, která pomůže zmírnit příznaky, kontrolu bolesti a zlepšení kvality života. Alternativní léčba zahrnuje řadu technik, které lze použít jako doplněk k tradiční medicíně, nebo místo ní. Nejčastější Non-tradiční metody léčby jsou jóga a akupunktury.

  I u nenápadných příznaků, by jste měli podstoupit každoroční vyšetření revmatologa za účelem kontroly a léčby komplikací spojených s onemocněním. Lidé s poškozením kyčelního kloubu jsou velmi náchylní k závažným komplikacím v důsledku ankylozující spondylitidou.

  Zdroj: www.medicinenet.com